VOD123

To jest VOD123. This is VOD123

Uncategorized

Pozycjonowanie stron w e-commerce

Właściwie zastosowane pozycjonowanie jest bardzo silnym narzędziem w e-commerce pozwalającym bardzo celnie dotrzeć do klientów zainteresowanych oferowanym towarem.

Pozycjonowanie dla e-commerce

Firma oferująca pozycjonowanie stron i sklepów pokazuje konkretne wyniki pozycjonowania. Widać konkretną i dużą poprawę pozycji w wynikach pozycjonowania i duży ruch. Pomiar ruchu i CTR, dokonywany w praktyce narzędziem Google Search Console, jest ważny pozwala bowiem zidentyfikować frazy angażujące użytkowników wyszukiwarki i wchodzących na stronę.

Wiele badań skuteczności działań marketingowych sugeruje, iż pozycjonowanie czyli SEO jest drugim pod względem skuteczności działaniem marketingowym. Pierwszym jest e-mail marketing, lecz kogo nie denerwują firmy przysyłające po parę e-maili dziennie? Coraz więcej osób bardzo niechętnie zapisuje się newslettery z tego właśnie powodu.

SEO pozwala dotrzeć do osób, które w danej chwili szukają danej usługi lub towaru. Oczywiście pozycjonowanie co oczywiste dotyczy wyszukiwarek ale również platform typowo sprzedażowych takich jak Amazon, Allegro czy np. Pintresta, który jest hybrydą wyszukiwarki obrazkowej i serwisu społecznościowego.

Wg znawców tematu trzeba pamiętać o intencji szukającego, większość osób szukających w wyszukiwarce szuka informacji, a tylko niektóre czegoś do kupienia. Ta ostania grupa ludzi szuka bardzo specyficznych, mocno zakupowych fraz.

Duże intencje zakupowe mają osoby szukające na platformach handlowych. Większość z nich chce coś kupić, sprawdzić dostępność, cenę etc.